Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~

Go down

Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~

Pisanie by Falklandy on 4/12/2013, 22:19

Nazwa państwa: Malwiny/Falklandy (Islas Malvinas/Falkland Islands)

Imię i nazwisko: Blanca Kirkland

Data urodzenia: 14 czerwca 1982 (Duży argentyński garnizon w Stanley został zdobyty i konflikt pomiędzy Anglią i Argentyną o Malwiny praktycznie dobiegł ku końcowi. Dowódca argentyńskich sił Mario Menendez podpisał akt zawieszenia broni.). Choć wyspy Blanci zostały odkryte już 14 sierpnia 1592r. to będąc pacyfistką wybrała tą datę na urodziny aby podkreślić jak bardzo jest zadowolona z faktu, że wojna się zakończyła. Jej urodziny są jednocześnie rocznicą zakończenia walk i rozpoczęcia spokojnego życia.

Charakter: Blanca zazwyczaj jest spokojną i bardzo przyjazną dziewczyną, przy obcych robi się trochę nieśmiała. W pierwszej chwili jest jak taka przestraszona owieczka, ale wystarczy jej okazać odrobinę serca i zaraz otwiera się przed innymi. Wtedy z uśmiechem na twarzy może prowadzić rozmowy na różne tematy. Najlepiej czuje się w gronie bliskich sobie osób, jej samej ciężko zagadać do kogoś kogo nie zna ze względu na swoją nieśmiałość. Jako dziecko Anglii bywa czasem sarkastyczna i naburmuszona, ale są to rzadkie przypadki. Przez większość czasu można się z nią dogadać bez problemu. W przeciwieństwie do Artura nie tak łatwo ją zdenerwować i przede wszystkim Blanca nie złości się o drobnostki.
Choć ciężko ją wyprowadzić z równowagi to jednak łatwo ją zranić. Jest bardzo wrażliwa i przejmuje się tym co inni o niej myślą. Dlatego stara się zrobić na ludziach dobre wrażenie.
Zawsze stara się jak najlepiej wykonać swoje zadania i nie pozwala sobie nawet na chwilę odpoczynku dopóki nie skończy swojej pracy. Chce wszystko skończyć jak najszybciej aby mieć jak najwięcej wolnego czasu. Uwielbia podziwiać przyrodę, szczególnie pasjonują ją pasące się owce. Ma nawet własną owieczkę, z którą często rozmawia, nie zabiera jej jednak nigdzie ze sobą gdyż boi się o nią. Poza tym uwielbia gotować i trzeba jej przyznać, że jest naprawdę dobrą gosposią. Oczywiście najchętniej gotuje angielskie dania choć fascynuje ją również kuchnia włoska i francuska. Jej specjalizacją jest przyrządzanie baraniny oraz ryb gdyż z tego głównie żyją ludzie na jej wyspach. Nie cierpi przemocy, widząc kłótnie stara się im jakoś zapobiec. Nigdy nie miała broni w ręku i nie zamierza tego zmienić. Co nie znaczy, że nie zdarza jej się kogoś kopnąć gdy coś ją zdenerwuje. Jej cierpliwość i spokojne usposobienie są wystawiane na próbę kiedy ma do czynienia z hipokrytą, egoistą lub kłamcą gdyż nie cierpi tych cech charakteru i osoba, która będzie nagminnie zachowywać się w taki sposób przy niej może w końcu spodziewać się, że oberwie w twarz z otwartej dłoni.
Blanca bywa uparta. Szczególnie gdy na czymś jej mocno zależy, a ktoś od niej starszy odradza jej to co robi. Nie usłucha się wtedy i uparcie będzie tkwić w swoim przekonaniu, że postępuje dobrze. Nie lubi gdy traktuje się ją jak dziecko, a niektórzy niestety za takowe ją uważają ze względu na jej młody wygląd.
Jest też bardzo pamiętliwa. W jej życiu było mało złych i przykrych chwil, wiec jak już ktoś jej sprawi jakąś przykrość to długo o tym będzie pamiętać i dąsać się. Nie wybaczy ot tak po jednym "dziękuję", potrzebuje trochę czasu by zapomnieć o tym co złe.

Charakter z modami:

male! (Benjamin - 170 cm wzrostu) - w tej wersji Falklandy nie boi się okazywać swoich uczuć, jest szczery i otwarty. Mówi co czuje i nawet stara się to okazywać, uważa, że nie powinno się ukrywać tego co się czuje. Ma mocną głowę w przeciwieństwie do Blanci i korzysta z tego faktu aby móc się napić z kimś, najchętniej z Argentyną. Uwielbia towarzystwo wesołych i otwartych osób, ma duże poczucie humoru i często się śmieje.

chibi! (wygląda na 8 lat i ma 126 cm wzrostu) - Falka z czasów gdy Argentyna opiekował się nią. Mała Falka nie jest wstydliwa, jako dziecko jest ciekawa świata i zagaduje do obcych osób o drobnostki. Zawraca głowę Miguelowi pytając go o dosłownie wszystko. Jest wesoła i roześmiana, niczym się nie martwi. Fascynuje ją wszystko co nieznane. Bardzo chce poznać jak najwięcej osób kiedy do tego ma okazję bo mieszkając na wyspach nie ma żadnych sąsiadów. Uwielbia mate i często prosi Argentynę o zrobienie jej, nie przepada za to za herbatą. Chyba, że posłodzona to "da radę wypić".

dark! - To jak Falka w złym humorze, czyli jak Arthur. Cicha, z nikim nie ma zbyt chęci rozmawiać "bo są głupsi od niej", obraża się i wścieka o byle co. Jest sarkastyczna i wnerwia się na Miguela o jego ciągłe marudzenie na temat jej przynależności do Anglii. W tej wersji nie lubi również gdy Miguel mówi do niej per "Malwiny" bo przecież ona jest Falklandami. Najchętniej po prostu pije herbatę i czyta gazetę lub ogląda telewizję, nie czuje potrzeby rozmowy. Oczywiście jeśli ktoś odnosi się w bardzo miły sposób do niej to odwzajemni to. Jeśli natomiast jest w kimś zakochana to narzuca się takiej osobie, chce spędzać jak najwięcej czasu i nie jest wstydliwa.

Wygląd: Dziewczyna ma bardzo długie, jasno-brązowe włosy, które sięgają nieco poniżej łokci i są mocno kręcone od połowy. Układają się w coś na wzór dwóch kitków. Jej oczy są jasno-szare i pomimo bycia rodziną Arthura nie ma wielkich brwi. Najczęściej ma na sobie przydługi sweter wełniany w pastelowym kolorze i brązowe spodnie, na szyi bardzo często nosi szalik dobrany kolorystycznie do swetra. Do tego czarne półbuty i mamy kompletny ubiór. Blanca poza tym jest dosyć niska, mierzy zaledwie 156cm, fizycznie wygląda na jakieś 16 lat. Do tego ma małe piersi, rozmiar duże A/małe B.

Relacje z innymi państwami:

Anglia - tatuś Falkland, z którym dziewczyna spędziła sporą część swojego życia. Przez to przejęła po nim sporo złych nawyków jak chociażby sarkazm, ale na szczęście jest bardziej przyjazna niż on. Również po nim ma to, że uwielbia herbatę. To on odkrył jej wyspy, ale nie podbił i nie uznał za swoje od razu. Zostawił je bez kolonizacji i zrobił to dopiero wiele lat później po tym jak wyspy przechodziły kilka razy z rąk do rąk. Przez pewien czas zaniedbywał Blancę nie zajmując się nią zbyt często, ale po stoczonej walce z Argentyną zaczął o nią bardziej dbać i chronić jej tereny. Do tej pory zajmuje się polityką zbrojną jej wysp aby móc ją chronić.

Szkocja - jej wujek, świetnie się z nim dogaduje i nie rozumie dlaczego Arthur ma z tym problemy. Na jej wyspach mieszka bardzo dużo szkotów i uważa ich za porządnych ludzi, szczególnie, że opiekują się jej ukochanymi owieczkami. Jedyne co jej przeszkadza to to, że strasznie dużo piją i nieraz ją zaciągają do wspólnego picia co zawsze kończy się kacem-mordercą.

Walia - pierwszy z nowo poznanych wujków, o których istnieniu nawet za bardzo nie słyszała. Miły, spokojny i wesoły. Bardzo go lubi, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest jej ulubionym wujkiem choć wolałaby nie faworyzować nikogo. No i jest ten plus, że on nie kłóci się wiecznie z jej tatą. Poza tym ma świetnego smoka.

Irlandia - poznała go całkiem niedawno. Niewiele o nim wie, tyle, że jest niezwykle wesoły, lubi dokuczać innym i strasznie żre się z Arthurem. Chyba nawet gorzej niż Szkocja. Dlaczego? Tego ona niestety nie wie, ale wolałaby żeby w jej obecności się nie kłócili za bardzo.

Irlandia Północna - o dziwo jego kraj niezwykle nazwą podobny do innego wujka. Spotkała go może raz czy dwa i to na krótko, więc nic o nie wie, ale chciałaby go lepiej poznać.

Argentyna - samozwańczy brat Blanci, który jej zdaniem ma na jej punkcie niezłą obsesję. Nieważne ile razy by mu powtarzała, że woli być angielską wyspą on ciągle jej proponuje zamieszkanie u siebie i przeniesienie się pod jego skrzydła. Falklandy nie ma nic przeciwko byciu przyjaciółmi z nim, ale zdecydowanie nie chce przejść na jego stronę. Arg ma wstęp wolny do jej domu i chętnie go przyjmie jeśli ten zechce ją odwiedzić, ale nic poza tym. Zdarza jej się wykorzystywać fakt, że chłopak zrobi dla niej wszystko.

Nowa Zelandia - ukochany braciszek, z którym świetnie się dogaduje. Uwielbia jego cudne włosy, które sprawiają, że wygląda jak baranek. Oboje kochają owce i mogą o nich rozmawiać godzinami, tak samo jak zachwycać się czymś uroczym czy po prostu rozmawiać o czymkolwiek. Blanca bardzo mu ufa i nawet powierza mu swoje sekrety. No bo jeśli ktoś przysięga na wszystkie owieczki świata to znaczy, że dotrzyma obietnicy, prawda?

Australia - nie zna go zbyt dobrze, słyszała o nim tylko od Zelka i wie, że to ich starszy brat i Zelek ma do niego blisko. Bardzo chciałaby go spotkać kiedyś i poznać, zwłaszcza, że podobno ma fajne zwierzątka. No i to rodzina, a rodzinę wypada znać.

Chile - świetnie dogaduje się z tym państwem. Kupuje tam wiele rzeczy, od warzyw po materiały budowlane. Lubi odwiedzać Chile i robić tam zakupy bo wszystko jest dużo tańsze niż u niej.

Hiszpania - przez krótki czas była pod jego opieką, miała okazję nauczyć się jego języka. Poza tym nie łączy ich nic bliższego.

Francja - w pewnym sensie Francja był jej pierwszym tatą, ale ona nie uważa tego za nic ważnego. To było dawno temu i nieprawda. Mężczyzna czasem ją irytuje swoim zachowaniem i jak w większości jest miła, tak gdy Francis ją zdenerwuje zaczyna go wyzywać od "żabojadów". Poza tym ciągle ma mu za złe, że oddał ją Hiszpanii bez słowa, sądzi, że Francisowi w ogóle na niej nie zależało i dlatego nie chce go traktować jak ojca.

Japonia - nie jest to żadna bliska relacja. Ot, Kiku jest jej jednym z dwóch głównych i najważniejszych partnerów handlowych, zarówno przy eksporcie jak i imporcie. Dlatego też Blanca go bardzo szanuje.

Dodatkowe informacje:

O Blance:
- uzależniona od herbaty. Musi wypić co najmniej jedną dziennie. Ewentualnie dwie. A najlepiej trzy.
- jako, że noszenie ze sobą wszędzie owieczki jest ryzykowne dziewczyna naciągnęła swojego "brata" na zakup psa pasterskiego. Tak więc wszędzie chodzi ze szczeniaczkiem rasy Berneski pies pasterski.
- nienawidzi walki, jest pacyfistką
- widzi niektóre magiczne stworzenia, jak chociażby wróżki
- kompletnie nie zna się na magii, ale ostatnio z czystej ciekawości zaczęła czytać książki o magicznych sprawach

O Falklandach:
- Na Falklandach znajduje się ponad 700 000 owiec, ludność zajmuje się głównie hodowlą owiec i rybołówstwem.
- Do tego znajduje się tam również około 500 000 pingwinów
- W 1998 roku wokół wysp odkryto złoża ropy naftowej.
- Terytorium Falklandy obejmuje wyspy Falklandy składające się z dwóch dużych wysp noszących nazwy Falkland Wschodni  i Falkland Zachodni, stanowiących około 98% powierzchni archipelagu, oraz ok. 700 mniejszych.
- Zgodnie z konstytucją, głową terytorium jest królowa brytyjska.
- Na Falklandach występuje 13 gatunków endemicznych roślin.
- Większość obszaru Falklandów stanowią tereny równinne, łąki i pastwiska.
- PKB na 1 mieszkańca wynosi 55 400 USD (co daje jej 8 miejsce na świecie)
- Najwyższy punkt - Mount Usborne: 705 m


Skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium. W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną.[/i]


Ostatnio zmieniony przez Falklandy dnia 17/10/2014, 15:29, w całości zmieniany 17 razy
avatar
Falklandy

Liczba postów : 131
Skąd : Port Stanley

Powrót do góry Go down

Re: Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~

Pisanie by Argentyna on 4/12/2013, 22:54

Wszystko na swoim miejscu. Akceptuję! <3 <3 <3

Argentyna
Frajer

Liczba postów : 555
Skąd : Buenos Aires.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach