Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Go down

Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Pisanie by Meksyk on 25/3/2014, 14:37Estados Unidos Mexicanos
Meksykańskie Stany Zjednoczone


imię i Nazwisko:
  Eduardo Miguel Holguin


Data urodzenia:
  24 sierpnia - pokonanie wojsk hiszpańskich i zdobycie niepodległości po ponad dziesięcioletniej wojnie.


Wygląd:Nieco ustępujący wzrostem Ameryce, bo mu zabrał pół terytorium, latynos o włosach i oczach w kolorze czarnym. Można go na ogół spotkać w typowo meksykańskim stroju, choć niekiedy ubiera się także w nieco bardziej amerykańskim / europejskim stylu ( eh, te naleciałości ). Często paraduje też w sombrero, którego w ostateczności używa jako broni dalekiego zasięgu (można w kogoś rzucić, choć wtedy nie wraca, nie to co bumerang ). Jak tak bardzo was ciekawi jego sexy ciało, to macie go na avatarze.

Charakter:
  Opisać osobowość Meksyku? Och, będzie to nad wyraz trudne zadanie, jako że jego charakter ulega diametralnym zmianom nawet w zależności od pory dnia. No dobrze, spróbuję go przedstawić jak najlepiej. Na co dzień jest to przepełniony ambicjami i głupimi oryginalnymi nigdy się nie udającymi pomysłami takimi jak wojna z USA, która zaowocowała utratą połowy terytorium, wiecznie uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia chłopak. Uwielbia muzykę, tańce, zabawy i wszelkie rozrywki, dlatego reaguje niezwykle entuzjastycznie na każdą choćby wzmiankę o jakimś bardziej żywiołowym spotkaniu. No, chyba że akurat nadchodzi czas na siestę. Dużą wagę przywiązuje do tradycji, jest też punktualny i zawsze wie, kiedy czas na przerwę w pracy. Jest wobec każdego magicznie uprzejmy i dosyć bezpośredni; niektórych żenować może jego śmiałość w kontaktach z innymi. Wyznaje zasadę, która nakazuje gościom zawsze przyznawać rację - nawet, gdy zdecydowanie jej nie mają. Wymaga od innych, by byli w stosunku do niego fair, a nawet bardziej, podczas gdy sam miewa chwile, gdy jego zachowanie wykracza poza wszelkie normy społeczne. Jest też bardzo religijny, choć w Meksyku ta religia prezentuje się zdecydowanie inaczej niż na przykład w Europie. Jest też uparty i dąży do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu, choć gdy raz dostanie porządnie po tyłku przez swoją upierdliwość - odpuszcza.W nocy na ulicach kraju robi się niebezpiecznie, a również Eduardo robi się nieco nadpobudliwy i poniekąd upiorny. Było kilka przypadków, gdy krytycznie rozeźlony groził ludziom, że złoży ich w ofierze bogom azteckim. Na szczęście jednak noce zwykle smacznie przesypia, tak więc rzadko kiedy ma się okazję narazić mu.


Relacje z innymi:
USA: Seme Meksyku.. Chyba od samego ogłoszenia niepodległości przez Meksyk ta dwójka na przemian tłukła się i ogłaszała rozejm. Na przykład W 1920 roku w Meksyku objął władzę prezydent, którego Stany nie znosiły i 3 lata nie akceptowały. Potem USA zaproponował zawarcie między nimi traktatu o przyjaźni i handlu. I tak dalej, i tak dalej, ich stosunki zmieniały się diametralnie, ale wciąż aktywnie wchodzili sobie we wspólne interakcje. Jak nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o ropę. Kontakt częściowo urwał się dopiero, gdy Meksyk wpadł na genialny pomysł, jakoby zamykanie się na wpływy świata zewnętrznego i akceptowanie roli rozwiązań prawno - międzynarodowych jest najlepszą obroną krajów słabych, a potem 18 marca 1938 wprowadzono dekret o nacjonalizacji i przejęciu na własność narodu całego ruchomego i nieruchomego mienia należącego do zagranicznych przedsiębiorstw naftowych. Zepsuło to stosunki nie tylko meksykańsko – amerykańskie, bo inne kraje też się wkurzyły. Meksyk wciąż żywi urazę do Ameryki za akcję z 1845 roku; Stany ogłosiły przyłączenie ( funkcjonującego wtedy już od 10 lat jako niezależne państwo) Teksasu jako 28. prowincji stanu USA, co zapoczątkowało wojnę meksykańsko – amerykańską. Zakończyła się ona potem niefortunnie dla Meksyku, który nie dość, że nie odzyskał prowincji, to jeszcze musiał oddać połowę swojego terytorium (Kalifornia, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Nevada, Utah, Wyoming, Kolorado). Głód, choroby, polegli na polach walki, wszystko to sprawiło, że z przedwojennej populacji Majów zginęło co najmniej 30% populacji. W dodatku pomiędzy Majami a pozostałymi grupami etnicznymi doszło do wybuchu wzajemnej nienawiści, która miała zbierać swoje żniwo w dalszych konfliktach. Po wojnie ze Stanami Zjednoczonymi Meksyk był całkowicie zrujnowany. Skarb świecił pustkami, reputacja rządu, wcześniej bardzo słaba, teraz została pogrążona całkowicie. Santa Anna, który po wojnie został zmuszony do odejścia powrócił z wygnania w 1853 r. i z poparciem konserwatystów ogłosił się dyktatorem. Później w tym samym roku generał sprzedał dolinę Mesilla w północno-zachodnim Meksyku Stanom Zjednoczonym za 10 mln USD. To przelało szalę goryczy i Meksykanie poczuli się do końca ograbieni i oszukani przez USA, a w społeczeństwie zapanowało rozgoryczenie z powodu ustępstw rządu.
Koniec końców jednak mieli jednak okazję do wspólnej ‘zabawy’, jako że Meksyk opowiedział się po alianckiej stronie konfliktu światowego, a jego żołnierze wspólnie z armią amerykańską walczyły przeciw państwom Osi od 1942 roku ( około 250 tys. Meksykanów służyło w armii amerykańskiej ).
Polska: Meksyk nawiązał z nim stosunki polityczne dokładnie 26 lutego 1928. W 1942 utrzymywał, że Polska istnieje. Do Meksyku przybyło 1.500 polskich emigrantów. Wszystko wskazuje na to, iż stosunki polsko – meksykańskie są magicznie dobre jak na dzielącą ich odległość.
Anglia: 12 maja 1938 - Anglia zrywa stosunki z Meksykiem. Bo ropa. Koniec notatki.
Francja: Zrobił to co zwykle. Jak tylko Meksyk zaczął się chybotać pod wpływem problemów finansowych, Francuzi postanowili go sobie podbić. Bo ropa >:C. Kilka lat po wojnie amerykańsko - meksykańskiej, w czasie rządów Benito Juáreza, Meksyk został zaatakowany przez niegodziwego żabojada. Francuzom udało się na pewien czas opanować państwo i przekształcić je w dziedziczne cesarstwo z Maksymilianem I jako władcą. Armię republikańską pod wodzą Juáreza poparły wówczas Stany Zjednoczone. W 1866 r. republikanie pojmali Maksymiliana, który został rozstrzelany, a samo cesarstwo legło w gruzach. Koniec notatki.
Hiszpania: Hiszpanie najechali na tereny Ameryki, podbijając ziemie zamieszkane przez Indian. Stworzyli sobie tu wesołe wiceimperium hiszpańskie. Z czasem mieszkańców tych terenów Hiszpanie traktowali coraz gorzej, więc ludność się buntowała. Ostatecznie w 1821 roku Meksyk zdobył niepodległość. Choć też się trochę szarpali przez cały ten czas, to mimo wszystko Meksyk szanuje Hiszpanię i traktuje go trochę jak ojca.
Republika Chińska: Meksyk złożył w Lidze Narodów zdecydowane protesty przeciw agresji japońskiej na Chiny, okazując tym samym swoją bezgraniczną miłość ( braterską, rzecz jasna ) do tego kraju. Nic tylko kochać. ♥(ˆ⌣ˆԅ)
Włochy: Meksyk ukradł mu flagę. On niech se ma tę białą.

Dodatkowe informacje:
  -W meksykańskiej kuchni pierwsze skrzypce niezmiennie od lat gra tortilla ( placek z mąki kukurydzianej z dodatkiem wapienia ), którą dodaje się praktycznie do wszystkiego.
  -Jedna z zasad Meksyku: nie dyskutuj o polityce.
  -Kolejna zasada: nigdy nie zaprzeczaj ani nie odpowiadaj negatywnie gościom. To nie przystoi.
  -Ani tu nie przywieziesz hamburgera, ani tortilli nie uprowadzisz. Wwóz i wywóz jedzenia jest w Meksyku zakazany.
  -Meksykanie są bardzo przyjaźni. Nie irytuj się zatem, gdy któryś z nich podczas rozmowy poklepie cię po plecach, to pozytywny gest.
  -Podobnie jak obywatele zawsze służą pomocą, tak policja czuje się trochę zbyt... uprzywilejowana. A nawet nie tylko ‘trochę’. Jeśli przykrym trafem zatrzymają cię w aucie – nie uciekniesz. Zawsze się do czegoś przyczepią, nawet jeżeli wszystko jest w porządku. Jedynym ratunkiem jest wtedy danie w łapę. Wtedy się odczepią, życzą przyjemnej drogi i pójdą sobie z twoją krwawicą na dziwki. Podobne absurdy pojawiają się na posterunkach. Jeśli masz jakiś problem, to... masz problem! Bo policja jest zbyt rozlazła, żeby interweniować. Zwalają winę na ciebie. Lepiej dać sobie spokój, bo można tylko ich rozeźlić i pogorszyć sytuację.
  -Jedną z atrakcji turystycznych w tym kraju ją walki byków i ujeżdżanie koni – charreado.
  -Co oczywiste, bardzo ważnym elementem życia meksykańskiego jest muzyka i ludowe tradycje.
  - Meksyk jest tak religijny, że „wierzący są nawet ateiści”.
  -Meksykanie uwielbiają świętować, dobra jest na to każda okazja.
  -Hucznie obchodzi się też Zaduszki. Już od połowy października można kupić "pan de muerto" - "chleb zmarłych", "calaveras de azucar"
  - barwnie zdobione cukrowe trupie czaszki czy torty w kształcie zwłok. Mniam!
  -Szczyt chamstwa: odbić Meksykowi Nowy Meksyk. A nie, to tylko Ameryka i jego epickość.


W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną.
Skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium.
Cokolwiek to z znaczy.


Ostatnio zmieniony przez Meksyk dnia 26/3/2014, 12:12, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Meksyk

Liczba postów : 84
Skąd : Z Meksyku, dokładniej ze stanu Meksyk, a konkretnie - z miasta Meksyk.

Powrót do góry Go down

Re: Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Pisanie by Argentyna on 25/3/2014, 18:01

Hola, hola, hola! <3
Karta bardzo ładna. :"D Kilka błędów interpunkcyjnych, ale przymknę na to oko. Lecz zanim dam akcepta i tym samym powitam Cię na forum oraz wśród reszty latynoskiej rodziny, poproszę o wstawienie avatara i dopisanie czegoś z regulaminu. Wciąż brakuje jakiejś wzmianki. : >

Argentyna
Frajer

Liczba postów : 555
Skąd : Buenos Aires.

Powrót do góry Go down

Re: Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Pisanie by Meksyk on 26/3/2014, 12:14

Poprawiłam. Czytałam regulamin, przysięgam na Nowy Meksyk (khkhkh), a ten drugi tekst pewno mi uciekł, bo pod koniec już niezbyt myślałam nad sensem kolejnych liter i zdawało mi się, że jest tylko jedna formułka magiczna do przekopiowania. >w<'
Błędy interpunkcyjne? Moja specjalność, przecinki są dla mnie nieokiełznaną siłą szatana - nie bez powodu uwielbiam wiersze Herberta.

Dziękuję i mam nadzieję, że teraz już szanowni państwo nie zapragniecie się do niczego poważniejszego przyczepiać. c:
avatar
Meksyk

Liczba postów : 84
Skąd : Z Meksyku, dokładniej ze stanu Meksyk, a konkretnie - z miasta Meksyk.

Powrót do góry Go down

Re: Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Pisanie by Argentyna on 26/3/2014, 17:16

Teraz jest idealnie! :'D
Przy okazji, kocham kreskę autorki artów z Twojego avatara i podpisu. <3
No to teraz z przyjemnością daję AKCEPTA i witam na forum, a przede wszystkim wśród naszej kochanej, latynoskiej rodziny!

Argentyna
Frajer

Liczba postów : 555
Skąd : Buenos Aires.

Powrót do góry Go down

Re: Ale nie wychodź, proszę, po zmroku. Nawet po tequilę. To zbyt niebezpieczne.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach