Poblacht na hÉireann, czyli po prostu Éire ~~

Go down

Poblacht na hÉireann, czyli po prostu Éire ~~

Pisanie by Irlandia on 20/5/2014, 22:18

1. Nazwa państwa: Republika Irlandzka(Poblacht na hÉireann) ,Irlandia(Éire)~
2. Imię i nazwisko: Seán (Aidan) O'Donnell(Kirkland)
3. Data urodzenia: 17 marca ( Dzeń Św.Patryka)
4. Charakter: Jest osobą na pewno bardzo społeczną i towarzyską. Lubi grupowe spotkania, czasami nawet kłótnie. Jednakże zdarza mu się nie raz pobyć  w pustym pokoju ze szklanką whiskey, czy też w pustym już, ze względu na godzinę, pubie. Jest wtedy, najczęściej, w gorszym stanie niż człowiek naprawdę pijany. Wracając, jednak, do Aidanowej społecznej części charakteru. Jest to rudzielec o chytrym uśmiechu, tak go postrzega większość ludzi. ( Ta chytrość i złośliwość pokazuje się dopiero na dłuższą metę >D). Lubi wypić w każdym towarzystwie, pokrzyczeć sobie, powyzywać i czasami zdzielić kogoś po twarzyczce. Od co, takie hobby. Sean, mimo luźnego podejścia i poczucia humoru, posiada alter ego i to dość spore. Nie powiesz mu, ze robi coś źle. Czasami jednak złapie go jakaś głębsza refleksja i zastanowi się nad sobą. Irlandia jest osobą sprzeczną, ponieważ przy swoim alter ego jest w stanie zauważyć swoje wady i starać się je z retuszować przy osobach naprawdę, ale to naprawdę ważnych. Lubi robić coś z rozgłosem, głośno i z dużą ilością śmiechu. Jest niepoprawnym optymistą i lubi wszystko odkładać na ostatnią chwilę. Właściwie dzięki optymizmowi wciąż jest taką, a nie inną osobą. Silną, wiedzącą co dla siebie najlepsze i najważniejsze, niezależną. Mimo okazywanego wielkimi ilościami optymizmu Sean jest osobą bardzo skrytą. Wiele rzeczy w przeszłości oddziałuje w tym momencie na jego charakter. Jest bardzo nieufny, ma bardzo duże poczucie własności.
Przechodząc jednak do całkiem innej sprawy. Dzień Św Patryka i ogólnie Patryk, który schrystianizował Irlandię. Sam Aidan od początku nie był przekonany do tych wszystkich idei, z biegiem czasu jego wątpliwość pogłębiała się i pogłębiała. Właśnie dlatego tak często, w swoich myślach, wraca do czasów wolnych, celtyckich. Kiedy rozmawiałeś z druidem o tym, co bogowie zwiastują na następne święto. Jednak podkreśla swój katolicyzm, ze względu na Anglię. Wciąż nie może wybaczyć i nie wybaczy młodszemu bratu tego co między nimi zaszło
5. Wygląd:Aidan ma średniej długości, rude włosy. Kiedyś, jeszcze za czasów Cromwella(tak przynajmniej mu się wydaję) były one do pasa. Potem jednak odpuścił sobie hodowanie owego buszu i pozostał przy hodowli owiec. To bardziej korzystne i przedsiębiorcze, jeśli można mówić o przedsiębiorczości w dzisiejszych czasach wszechobecnego kryzysu gospodarczego. Oczywiście Irlandczyk nie zniósł by faktu, gdyby włosy były całkiem krótkie, więc (jak też zostało wcześniej wspomniane) są one średniej długości. Czasami związane w kucyk, kiedy indziej spięte wsuwką, jeszcze w inny dzień są po prostu w artystycznym nieładzie( ułożonym albo i też nie).  Kończąc jednak wywód o włosach przejdę do jasnych, niespotykanych i iście wyrazistych zielonych oczu. Zielony jest to typowy kolor dla każdego szanującego się Irlandczyka. Sean jest dumny ze swoich oczu, nie jest to żaden szarozielony, niebieskozielony, czy też buro zielony. O nie. Jego oczy są koloru wiosennej trawy, nie zawsze jednak widnieje w nich ciepło, które towarzyszy wiośnie. Jego cera jest jasna, alabastrowa. W żadnym wypadku blada czy też ziemista, o nie, wtedy nie pasowałaby tak bardzo do celtyckiej urody, która jest doskonale widoczna u Aidana. Jego brwi, jak zresztą każdego z Kirklandów, są bardziej wyraziste (jeśli mogę tak powiedzieć..) niż u całej reszty świata. Co ja gadam, są po prostu cholernie widoczne. Oprócz brwi, jego znakiem rozpoznawalnym są też piegi. Nie ma ich ani za dużo, ani za mało.POSIADA ICH W SAM RAZ, ROZUMIEMY SIĘ? Jest wysoki, na tyle wysoki, aby być większym od prawie całego rodzeństwa i być tego samego wzrostu co Szkot. Jest dobrze zbudowany, jakieś mięśnie się znajdą, ale już nie takie jak parę wieków temu. Nikt nie jest idealny, prawda? Na lewym ramieniu ma bliznę od przecięcia mieczem, której nabawił się w jednej z wielu bitew . Lekko nie dowidzi na lewe oko, co akurat jest skutkiem przegranego, pierwszego powstania i późniejszych paru potyczek. W związku z tym jego prawe oko jest lekko ciemniejsze niż lewe. Na co dzień nosi soczewki, ponieważ nie lubi być.. jak to on mówi "ograniczany przez okulary".  Jeśli chodzi o jego dłonie, to często spotkał się z określeniem "palce pianisty". Faktycznie są długie i szczupłe, ale sam Irlandia nigdy jakoś specjalnie na to uwagi nie zwrócił, dawno temu rozmyślał, czy to nie zależy od strzelania z łuku, ale to ciemne czasy były...
6. Relacje z innymi państwami:
Anglia- Mimo więzi rodzinnych bardzo się nie lubią. Aidan zawsze cenił sobie swoją wolność, nie istotne czy kryzys, czy nie. Wolność nade wszystko. Została mu jednak ona odebrana przez najmłodszego z braci. Wiele razy próbował odłączyc się od UK, czego dowodem są powstania, zrywy niepodległościowe i liczne historyczne potyczki. W końcu udało mu się wydostać, na początku stronił od Arthura, jednak położenie geograficzne i przynależność do Unii Europejskiej nie pozwala mu nie widywać się z bratem wiecznie. ( szczerze, początkowo jak go widywał to miał ochotę rzucać stołem ) Teraz potrafią rozmawiać, jednak rudzielec wciąż nie jest pozytywnie nastawiony do najmłodszego z rodziny.
Walia- Sean bardzo lubi się z Walią, chociaż nie zawsze mają czas sie spotkać itrzymują kontakt chyba najbardziej zacieśniony z całej rodziny. Wiadomo, wspominka wspólnego dziecinstwa, wesołych celtyckich czasów, wyzywanie Arthura. Bo kto tego tak naprawdę nie lubi?
Szkocja- Wykształciła się między nimi pewna oziębłość, ale Irlandia nie ma bladeg pojęcia czemu. Bardzo lubi brata, usiąść, wypić, polamentować na temat Anglii (powyzywać) jednakże nie jest to tak samo ciepła relacja jak z Walią.
Irlandia Północna- Bliźniaki? No jak dwie krople wody to oni nie są. Aidan ma bardzo dobre relacje z młodszym Irlandczykiem. Traktuje go jak małego braciszka, co jest dość uroczą relacją i może to być dość irytujące dla drugiej strony.
Hiszpania- Ma dobre relacje z Tośkiem, ze względu na podobny pogląd na angielską sprawę, ale nie tylko.. ogólnie bardzo lubi spędzać czas z Hiszpanią.
Polska- Ma z nim do czynienia, bo imigranci. Nie darzy Polaka jakąś specjalną sympatią, ale też go nie nielubi. Cóż powiedzieć, Aidan to otwarta na świat osoba.
Stany Zjednoczone- Swego czasu mieli bardzo dobrą relacje, wtedy gdy Irlandczycy masowo wyjeżdżali do Ameryki, bo Anglicy dali im w kość.
7. Dodatkowe informacje:
-potrafi grać nawet na grzebieniu~
-jest miłośnikiem herbaty ,ale nie powie tego na głos.
-jest bardzo dobrym poetą ,słuchać go można bez końca.~
-zamiast np. psa czy kota ma małą owce o imieniu Roy.
-ma dość artystyczną duszę, kocha poezję, muzykę, lubi rysować.
- ma obsesję na punkcie mówienia o balladach, które są o ziemniakach.  
-Wciąż uważa, że Dublin nigdy nie był najpiękniejszym miastem w Irlandii.
-TO Z IRLANDII, DO SZKOCJI, PRZYSZŁA WHISKEY!~
- Kilty również pochodzą z Irlandii.
- AIDAN JEST NAJSTARSZYM Z RODZEŃSTWA,cokolwiek Szkot by nie mówił.
- Nazwisko Kirkland nosił tylko przez jakiś czas, dokładniej ten, kiedy to był pod panowaniem Anglii. ( czyli przez jakieś 700 lat, króciutko :'D )
- Językiem urzędowym w Irlandii nie jest angielski, tylko irlandzki.
-Większość Irlandczyków będąc w Anglii, lub w towarzystwie Anglików, specjalnie mówi po irlandzku, aby ich nie rozumiano.
-Posiada drugie imię -Liam, angielskim William.
-Mimo jego prawdziwego imienia, nazywają go również Aidan co znaczy płomień. Od koloru włosów jak się można domyślić. ~
- potrafi mówić po angielsku, irlandzku, walijsku, szkocku, kaleczy francuski i niemiecki.

Skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium.

W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną.
AMEN
avatar
Irlandia

Liczba postów : 3
Skąd : Dublin

Powrót do góry Go down

Re: Poblacht na hÉireann, czyli po prostu Éire ~~

Pisanie by Argentyna on 21/5/2014, 22:30

Akcept!

Argentyna
Frajer

Liczba postów : 555
Skąd : Buenos Aires.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach