So you wanna be canadian eh?

Go down

So you wanna be canadian eh?

Pisanie by Kanada on 22/9/2014, 21:56

1. Nazwa państwa:
Kanada, po prostu.

2. Imię i nazwisko:
Matthew Williams

3. Data urodzenia:
1 lipca 1867 - Powstanie Konfederacji Kanady

4. Charakter:
Cichy, spokojny, przepraszających wszystkich wokół. Typowy Kanadyjczyk. I właśnie nim również jest Matthew, bo w końcu co to za personifikacja kraju która nie posiada cech jej mieszkańców? Chłopak rzeczywiście jest cichy. Aż nadto, gdyż jego pojawienie się nie wzbudza większych emocji. Dosłownie. Chłopak jest niezauważalny, wręcz niewidzialny dla innych personifikacji, co prawdopodobnie wiąże się z polityką jak i historią Kanady. Sam chłopak zdążył się przyzwyczaić do tego wszystkiego, jednak dzielnie stara się pokazać, że istnieje, a ta wielka plama nad Ameryką, to właśnie jego dom (żeby Ci do głowy nie przyszło, że to Amerykańska czapka!) Kanadę ciężko wyprowadzić z równowagi (no chyba, że jesteś Quebec'iem) a sam preferuje bezstresowy tryb życia, popijając herbatę/kakao z odrobiną ... no dobra, połową butelki - syropu klonowego. Nie angażuje się też zbytnio w sprawy innych, a swoje zdanie wygłasza w bardzo lakoniczny sposób, czasami może wydawać się jakoby wolał w ogóle uniknąć prośby o wyrażenie jego opinii.
Matthew ożywia się na maksa tylko w dwóch przypadkach - hokeju i Francji - a dlaczego akurat w tych dwóch? Hokej jest narodowym sportem Kanadyjczyków, kiedy trwają mecze większość - jak nie prawie wszyscy - siadają przed telewizorami, a Ci co mogą sobie pozwolić zmierzają ku stadionom by kibicować swoim drużynom. Kanada potrafi bez przerwy oglądać zmagania swoich drużyn, a temat hokeju nigdy go nie znudzi. W chłopaku włączają się też pokłady rywalizacji, które siedzą głęboko głęboko nienaruszone przez nic innego. A spróbuj mu rzucić wyzwanie, wtedy już możesz pożegnać się ze złotym medalem, bo Kanada nie odpuści za nic.
A dlaczego Francja? Proste. Francuz zajmował się bardzo dobrze Kanadą i po dziś dzień ich stosunki są świetne. Oczywiście nie jest to na zasadzie, że Matthew zacznie Cię zasypywać wiadomościami o Francji, nie nie! Tutaj jest ekskluzywna relacja wyłącznie dla nich. Kanada nie przyzna się otwarcie, jednak uwielbia kiedy Francuz nazywa go per 'Mattieu'. Czuje się wtedy po prostu ... taki kochany ..... Niczym rzyg tęczą *niszczy piękną chwilę* Mattieu może prowadzić z Francisem monolog nawet i kilka godzinny, dopóki Francuz nie ucieknie mu z przed nosa zmęczony zaangażowanym w rozmowę Kanadyjczykiem.
Należy też wspomnieć o kompanie Kanady - misiu Kumajiro. Pochodzenie jego nie jest znane. Na pewno jest on misiem polarnym, oczywiście małym, który starzeje się bardzo wolno (w końcu gdy Kanada był mały - misio również był maleńki) Dziwnie jest w nim również to, że potrafi ... mówić. Jednak sam Kanada się tym nie przejmuje, w końcu zawsze taki był, pewnie się nauczył, prawda? (albo Anglia go zaczarował!) Misiek ma jednak chyba jakieś braki pod czaszką, jako że ciągle zapomina kim jest jego właściciel co jednak nie wywołuje negatywnych emocji w chłopaku, tylko ze stoickim spokojem, po dwadzieścia razy dziennie odpowiada na zadane przez Kumajiro pytanie 'Ktoś ty?'. Misiek jednak potrafi też prowadzić ciekawe monologi i nie raz pomagał Kanadzie w różnych rzeczach. Poza tym zwierzak jest też jedną z żywych osób, której nigdy nie przydarzyło się, by nie zauważył Kanady, tak więc gdy chłopak czuje się samotnie - zawsze może porozmawiać z misiem, który zawsze go wysłucha i poradzi.
Na koniec trzeba wspomnieć, że pomimo klimatu w którym żyje Kanadyjczyk - uwielbia on również ciepłe klimaty, jednak na dłuższą metę mogą go bardzo zmęczyć, dlatego też lubi wyjeżdżać do jego znajomego Kuby i paradować w samych spodenkach i krótkiej koszuli, jako że u niego niezbyt często może sobie na to pozwolić.

5. Wygląd:
Jak wygląda Kanada? Wystarczy spojrzeć na Amerykę! ... Nie nie, oczywiście żartuję, przecież oni się różnią! ... Bardzo ... Prawda? Tak czy siak Matthew z Alfredem są bliźniakami, tak więc owszem, są bardzo podobni. Kanadyjczyk jest takiego samego wzrostu co Amerykanin, a tak poza tym, to różnią się tylko niewielkimi rzeczami jak długość włosów (które Kanady są dłuższe oraz falowane) jak i loczkiem, który amerykański pnie się ku górze, a kanadyjski splątany wisi sobie w dół. Jedyną rzeczą jaka ich różni, to kolor oczu. Oczy Matthew'a są fiołkowe, gdzie jego brata są niebieskie. I w sumie to tyle z różnic. Kanada również nosi okulary jak jego brat, a no i oczywiście ubierają się inaczej (dziwnie by było gdyby posiadali takie same ciuchy, nie?) Młodzieniec ubiera się zazwyczaj w grube i ciężkie futra ze względu na klimat jaki panuje u niego w domu, chociaż sam preferuje lżejsze ubrania, a sam nie ma nic do przebywania w cieplejszych klimatach (chociaż trzeba przyznać że na dłuższą metę go wykańczają) Kanada nigdy nie rozstaje się ze swoim kompanem - Kumajiro - małym misiem polarnym, który potrafi mówić. Chłopak często rozmawia sobie z misiem, kiedy inne personifikacje zdają się go nie zauważać.

6. Relacje z innymi państwami:

Ameryka - Cokolwiek by się nie działo, to Kanada szanuję Amerykę. W końcu jego najbliższa rodzina ... brat bliźniak. Czy może między nimi coś zgrzytać? Tak, jednak może. Matthew pomimo że podziwia Alfreda to ma też do niego uraz. Po pierwsze - ciągle są ze sobą myleni. Nie dość, że Kanada już i tak jest ledwo zauważalny, to na dodatek gdy już uda mu się jednak tym zauważonym stać - wtedy po prostu mianują go personą Ameryki. W przeszłości Kanadyjczyk miał również pewien problem z Amerykiem, który skończył się wystawieniem Kanady przez Anglię i spokojnym procesem oderwania się od niego. Chłopak aktualnie jest związany całkowicie z bliźniakiem jeśli chodzi o handel. Pewien cytat: „Sąsiedztwo ze Stanami Zjednoczonymi jest jak spanie ze słoniem, niezależnie od tego, jak przyjacielska jest to bestia, każdy jej pomruk czy poruszenie może grozić niebezpieczeństwem” - reprezentuje idealnie stosunki tych dwóch krajów.

Francja - Jeden z dawnych opiekunów Kanady. Jako postacie obydwoje się bardzo lubią, Francis jest też jedną z niewielu osób, która nigdy nie pomyliła go z Ameryką (chociaż z zauważeniem bywa już różnie) Kanadyjczyk uwielbia rozmowy z Francuzem, przypominają mu się wtedy stare lata kiedy to się nim opiekował.

Anglia - Drugi z opiekunów, chociaż już troszkę mniej lubiany, Anglik ma to do siebie, że dużo częściej Kanady nie zauważa, a jak już i tak go zobaczy, to zazwyczaj myli go z jego bratem. Anglia jednak pomógł mu w nie jednej rzeczy i czuje do niego pewien respekt jak i po prostu zwykłą rodzinną więź.

Quebec - Jeden z regionów w Kanadzie składający się z większości Francuskiej, która próbuje się od Kanady oderwać. Relacja Kanady z Quebec'iem można porównać do Szkota i Anglika. Taki wrzód na tyłku, szczeka dużo często doprowadzając (!) Kanadę do bólu głowy. A to już wyczyn wielki patrząc na charakter chłopaka.

Emigranci - Polityka multikulturowa w Kanadzie jest wielka. Kraj otworzył się o wiele wcześniej od USA, jednak wyszło jej to na dobre (jeśli można to tak określić) W przeszłości było gorzej, mianowicie podczas IIWŚ, a jeszcze dokładniej z emigrantami pochodzenia azjatyckiego, przez co teraz Kanada stara się wszystko naprawić, dlatego też rzadko u niego zdarzają się takie incydenty jak w USA, w których emigranci protestują na ulicach i tym podobne.

Korea Południowa - Kanada jest ulubionym miejscem do studiowania dla Koreańczyków z Południa, w kraju jest wiele ludzi z Korkowego kraju, z tego też względu Kanada potrafi się z nim dogadać, chociaż impulsywność Azjaty często go przygniata.

Kuba
- Jest to jeden z krajów z którym Kanada posiada - nawet dobre - stosunki dyplomatyczne. Kuba jest również jednym z miejsc do których najchętniej wyjeżdżają Kanadyjczycy. Jako postacie Kuba niestety bardzo często myli Kanadę z Ameryką, co dla chłopaka jest często zgubne, jako że Amerykaniec i Kubańczyk bardzo się nie lubią ... a przynajmniej ten drugi tak twierdzi. Jednak jak już uda się Kubie wyjaśnić, że Kanada to nie Ameryka - wtedy spędzają czas jak dobrzy przyjaciele, między innymi żrąc lody na potęgę.

Meksyk - Można powiedzieć, że Meksyk nie ma jakiś dużych problemów z zauważeniem Kanady, a jest to spowodowane uczestnictwem w wielu organizacjach, w których jest właśnie Meksyk, Kanada oraz USA (na przykład: NAFTA) Kanada nie ma tyle powiązań z Meksykiem co Ameryk, jednak jako 'sąsiedzi' z kontynentu nie mają problemu ze spędzaniem ze sobą czasu.

Wspólnota Narodów (Commonwealth) - Kanada pamięta tą wielką Arthurową rodzinkę, jednak nie oznacza to, że ma o czym z nimi rozmawiać. Po prostu, darzy ich sympatią.

Ludność rdzenna
- Matthew świetnie dogaduje się z ludnością rdzenną. Kiedyś, jeszcze przed czasami kolonizacji świetnie pamiętał ich język, jednak po wszystkim entuzjazm jakby spadł, a język zapadł w zapomnienie. Dziś Kanada stara sobie wszystko przypomnieć, a sam darzy mieszkańców rdzennych ogromną sympatią.

Szkocja - Szkot jest trzecią największą grupą etniczną mieszkającą w Kanadzie. Również dużo z jego kultury przyjął Kanadyjczyk. Matthew widzi w Szkocie dobrego wujka.

Za pomoc w relacjach dziękuję forumowej Anglii! (:

7. Dodatkowe informacje:

* Nigdy nie rozstaje się ze swoim syropem klonowym, zawsze ma w kieszeni jedną buteleczkę ... lub dwie. Ewentualnie dziesięć.

* Misiek, z który ciągle kręci się chłopak zwie się Kumajiro. Stworzonko jest dokładniej niedźwiadkiem polarnym, który potrafi mówić (ciężko określić czy to halucynacje z niedożywienia czy może nieudany eksperyment Anglii) Misiu niestety zapomina ciągle kim Kanada jest pytając nieustannie 'Ktoś ty?'.

* Kanada uwielbia grać w hokej, jeździ również świetnie na łyżwach i czuje się dobrze też w innych sportach, gdzie ten typ obuwia jest potrzebny.

* Kanadyjczycy często używają zwrotu 'eh?' gdy o coś na przykład pytają. Ekskluzywny dla nich dodatek pokroju 'mate' Australii czy 'dude' Ameryki.

* Macie tutaj fajnie ciekawostki trochę mniej znane, zapraszam (klik)

* W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną. Skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium.Ostatnio zmieniony przez Kanada dnia 22/9/2014, 23:55, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Kanada

Liczba postów : 28
Skąd : Ottawa

Powrót do góry Go down

Re: So you wanna be canadian eh?

Pisanie by Wietnam on 22/9/2014, 23:51
Kanada napisał: Kraj otworzył się o wiele wcześniej od Kanady, jednak wyszło jej to na dobrze
....wait, what?

Poza tym, wszystko chyba jest.

AKCEPT
avatar
Wietnam

Liczba postów : 163

Powrót do góry Go down

Re: So you wanna be canadian eh?

Pisanie by Kanada on 22/9/2014, 23:53

OD USA* ;;; *dat fail*
avatar
Kanada

Liczba postów : 28
Skąd : Ottawa

Powrót do góry Go down

Re: So you wanna be canadian eh?

Pisanie by Gość on 22/9/2014, 23:57

Akceptuję.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: So you wanna be canadian eh?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach