Ilha Formosa

Go down

Ilha Formosa

Pisanie by Tajwan on 16/10/2014, 16:40


1. Nazwa państwa: Republika Chińska, Tajwan.
2. Imię i nazwisko: Xiao Mei
3. Data urodzenia: 10 października 1911 (Wszczęcie rewolucji Xinhai - święto państwowe Republiki Chińskiej)
4. Charakter: Dziewczyna, która uwielbia przebywać w towarzystwie. Goni za modą, jest otwarta na świat i chętna do poznawania nowych kultur. Najchętniej stałaby obok Chin i cykała zdjęcia gdziekolwiek by nie pojechała. Tajwańskie oczka każdego osobnika uważają za ciekawego i wartego poznania, a im bardziej odległy od Chin, tym jeszcze lepiej! Marzeniem Mei jest uzyskanie szacunku w oczach świata. Pragnie zostać uznana jako państwo niezależne. Dąży więc do tego wytrwale, mimo niezadowolenia ze strony Chińczyka.
Zawsze pełna pozytywnej energii. Urocza, że aż boli! Odzwierciedlenie japońskiego słowa ''kawaii'' jak nic. Mimo jej pogodnego uosobienia, często wpada w gniew i dość łatwo wyprowadzić ją z równowagi. Ciężko wtedy o jakąkolwiek kulturę czy dobre maniery. Widzieliście złą Tajwankę? Nie? To dobrze. Potrafi być niezwykle przemądrzała i pewna swojego zdania. Okrzyknięta też została krajem, który najbardziej się wszystkim zamartwia. Przeszłością, teraźniejszością, przyszłością - to bez znaczenia. Nie jest to dla niej problemem, ponieważ jest też kobietą z silną wolą, odporną psychicznie, potrafiącą pogodzić się z wszelkimi przeciwnościami losu. Ważną rolę odgrywa dla niej rodzina. Jest im bardzo oddana i lojalna. Co prawda, potrafi być dla nich czasami złośliwa, to mimo wszystko zawsze ich wesprze w najgorszych momentach. Może się zdarzyć, że zauważą w niej wielkie i potężne państwo! Na to w głębi serca liczy. Tajwan uwielbia przyrodę. Jej ulubionym zajęciem jest przebywanie w ogrodach botanicznych(których ma całą masę na swojej wyspie), otoczona przeróżnymi kwiatami. Tajwan uwielbia słodkie i urocze rzeczy. Jeśli spytasz o ulubione zwierzątko, to bez przekonania odpowie, że królik bądź tygrysek(których też ma sporo). Uwielbia też masę innych rzeczy  - dostawanie prezentów to też super sprawa! Jeśli podarujesz jej choćby mały upominek, to już zyskasz u niej plusy. Przechowuje wszystko, co niegdyś dostała. Sama wspominała, że w jej pokoju jest masa rzeczy związanych z Hello Kitty. Jej dzieciństwo, bądź też inaczej początki, nie były aż tak kolorowe.  Rozlegały się wojny o jej terytoria. Między innymi Chiny i Japonia - obydwa państwa walczyły o to, by mieć ją w swoim posiadaniu. Tajwan nie miała na to żadnego wpływu. Jej zdanie praktycznie się nie liczyło. Tajwan jednak  nie rozpamiętuje przeszłości i nie dzieli się przeżyciami.
5. Wygląd: Jej włosy są koloru kasztanowego, sięgające ud, zazwyczaj rozpuszczone. Po prawej stronie zawsze widnieje kwiat w stylu qipao, który jest koloru brzoskwiniowego bądź jasnego różu ze złotym zakończeniem. Mało tego, z lewej strony wystaje zakręcony loczek. Oczy dziewczyny są miodowe, pałające radością. Delikatna, milutka buźka. Jak również na Azjatkę przystało - jest dość niska, bo mierzy 150 cm.  Jej ubiór składa się z różowej góry w stylu chińskim, luźnych rękawów i długiej, białej spódnicy. Sama Mei jest często wesoła i roześmiana. Mało istotną rzeczą jest to, że na jej lewym udzie znajduje się znamię(bądź tatuaż - nie zostało to dokładnie powiedziane) w kształcie kwiatka. Ale to tajemnica!
6. Relacje z innymi państwami:
Chiny - Tajwan pragnie za wszelką cenę być niezależna, dlatego buntuje się jak może i bywa strasznie złośliwa przez to dla Yao. Nie lubi jak jej rozkazuje czy mówi co ma robić - wtedy praktycznie potrafi zrobić wszystko na opak, a żeby tylko wkurzyć trochę Chińczyka. Cały czas deklaruje swoją niepodległość, ale Yao woli robić adidasy, zamiast ją uznać jako państwo! Nie boi się nazwać go idiotą, jeśli zrobi coś źle. Mimo wszystko - Chiny był jej nauczycielem. Nie można powiedzieć, że nic z jego wychowania nie wyniosła. Nie zawsze rzuca obelgami, a wręcz przeciwnie. Uważa go za nadopiekuńczego braciszka, którego jednak darzy ciepłym uczuciem. Jeśli potrzebowałaby pomocy, to na pewno pobiegłaby z tym do Yao. Chińczyk nigdy jej nie odtrąca. Pozostaje jednak nieugięta w swoim postanowieniu. Yao co prawda chciał wprowadzić system Jeden kraj, dwa systemy, ale ostatecznie nie weszło to w życie(ciekawe dlaczego). W dodatku Tajwan nie może oficjalnie ogłosić niepodległości, gdyż grozi to wjechaniem Chin z jego wojskiem i powstrzymaniem jej. Nazywa się to prawem "antysecesyjnym". W tej chwili trwa neutralność pomiędzy nimi.
Japonia - niegdyś była pod jego panowaniem, teraz jest dla niej najbliższym bratem. I chociaż był jej okupantem, to jednak Tajwan wolała być z nim bardziej niż z Chinami. Wspierała go w czasach wojny i pomagała jak mogła.  Chciała, aby zaprzestał walk z Chinami, ale nie zdołała nic w tym kierunku zrobić. Podlegała surowym i niesprawiedliwym prawom, które miały utrzymywać porządek i spokój w jej kraju. Teraz jej stosunki można uznać za dobre, a nawet znakomite. Japonia jednak często ją odtrąca, ze względu na to, że Chinom nie podoba się bliskość obydwóch wysp.
Stany Zjednoczone - osoba, która bardzo jej pomogła w okresie wojny. Ma do niego niezwykły szacunek i zaufanie. Uważa go za dobrego przyjaciela.
Wietnam - nie ma lepszej siostrzyczki od siostrzyczki Wietnam! Mei uwielbia robić selfie z Wietnamką i spędzać z nią czas. Tylko ona potrafi ją zrozumieć.
Portugalia - jakby nie było, to właśnie on odkrył ją w 1517 jako pierwszy. Jemu zawdzięcza także słowa: „Ilha Formosa” („piękna wyspa”). Chciałaby z nim mieć bliższe stosunki.
Holandia - założył u niej kolonię, dlatego Tajwan często nazywa go tatulkiem. Rozwinął on u niej uprawę ryżu i trzciny cukrowej. Dobrze go wspomina.
Hong Kong - kochany braciszek! Świetnie się z nim dogaduje i rozumie jego sytuacje. Często urządzają wspólnie psoty.
Singapur - siostrzyczka, z którą często robi wypady na zakupy~
Reszta rodzeństwa - let me love you! (^‿^✿)
7. Dodatkowe informacje:
✿◕ ‿ ◕✿ Państwo Tajwan leży na wyspie Tajwan, zwanej też Formozą. Poza tym obejmuje też paręnaście nikogo nie obchodzących kropek na oceanie, których nie ma na żadnej normalnej mapie i które tylko według samych Tajwańczyków mają jakiekolwiek znaczenie. No cóż, każdy musi się czasem w jakiś sposób dowartościowywać...
✿◕ ‿ ◕✿ Masz ochotę na narkotyki? Zgoda, ale poniesiesz karę śmierci
✿◕ ‿ ◕✿ Wszystko produkuje się na Tajwanie. Eksportuje się jednak głównie elektronikę
✿◕ ‿ ◕✿ Mnóóóstwo jadowitych wężów!
✿◕ ‿ ◕✿ Na ten moment uznają ją: Belize, Burkina Faso, Dominikana, Gwatemala, Haiti, Honduras, Kiribati, Nauru, Nikaragua, Panama, Macedonia, Paragwaj, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, Palau, Suazi, Tuvalu, Watykan, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
✿◕ ‿ ◕✿ Niewielkie wstrząsy sejsmiczne (do 5 stopni) są w różnych częściach wyspy prawie na porządku dziennym
✿◕ ‿ ◕✿ Główne religie to taoizm i konfucjonizm oraz buddyzm
✿◕ ‿ ◕✿ Tajwan nazywany jest ogrodem botanicznym Azji

„W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną."
„Skośniesymetryczne izotropy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium."
avatar
Tajwan

Liczba postów : 10
Skąd : kawaii

Powrót do góry Go down

Re: Ilha Formosa

Pisanie by Walia on 16/10/2014, 21:19

Wszystko na swoim miejscu, więc akcept!

_________________

Pleidiol Wyf I'm Gwlad
avatar
Walia
Meh

Liczba postów : 99

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach