Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Go down

Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Serbia on 20/6/2015, 22:17

1. Nazwa państwa:
Serbia, Republika Serbii (Република Србија)

2. Imię i nazwisko:
Semir Radovanović

3. Data urodzenia:
9 maj 1945 – dzień Zwycięstwa. Niemcy podpisują kapitulację. Drugie ważne wydarzenie – 3.06.2006 – rozpad Serbii i Czarnogóry

4. Charakter:
Serb ma wybuchowy charakter, jest cholerykiem. Na zasadzie szybciej działam potem myślę. Łatwo go wyprowadzić z równowagi i wtedy emocje biorą górę i Serbia dostaje tak zwanej kurwicy i pernamentej irytacji. Gdy się go wyprowadzi z równowagi w ruch zazwyczaj idą pięści i potok przekleństw (o matko jak to znam z doświadczenia, cieszcie się ludzie którzy nie widzieli mej mrocznej odsłony xd). Jeśli w zasięgu Serbii są przedmioty, niebezpieczne przedmioty a on jest rozjuszony jak stado szerszeni lepiej je schowajcie. To dla WASZEGO dobra a przede wszystkim jego. Wielki patriota, ciągle albo się bił z kimś albo walczył o swoją wolność. Jeszcze inne cechy Serba? Lubi się bawić przy butelce rakiji, śpiewać i tańczyć (Bałkańska w żyłach płynie krew!)jest honorowy i nie odpuszcza sobie. Jeśli nikt go nie wyprowadzi z równowagi ani nie ma powodów do wybuchów jest całkiem spoko ale biada temu co go uruchomi. Pieniądze się nie trzymają jego kieszeni, dziwnym trafem tak same się o gubią. Irytuje go także fakt gdy nie zrobi się tego co się obiecało. I będzie cię o to męczył, pamiętaj! Tak samo nie lubi być porównywany do swojego rodzeństwa co mają morze. Serb cierpi z powodu braku dostępu do morza. Pod wybuchowym charakterem Serba kryje się zaduma do życia i przyrody. Serb jest waleczny i w każdym Serbie jest pierwiastek woli walki, co Serbowie udowadniali nie raz. Pod względem rwania się do bitki z powodzeniem może rywalizować z Polską. Wierny swojej religii i obyczajom. Kocha muzykę rakiję i taniec. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, że wyrządził wiele złego, teraz stara się wyciszyć i poprawić relacje. Ale też pamięta krzywdy które jemu wyrządzono a nikt o tym nie mówi. W końcu to on był ten zły i wszystko jego wina a resztę można przemilczeć. Tak się nie robi… Dumny w sercu i na umyśle. Z całych sił chce poprawić swój wizerunek – wydał między innymi zbrodniarzy wojennych między innymi Radovana Karadżicia czy Ratko Mladicia.

5. Wygląd:
Serbia… jaki jest  Biorąc pod uwagę położenie to Serb ma ciemne włosy i wręcz czarne oczy z ciemną obwódką, które gdy tylko ktoś Serbię wyprowadzi z równowagi rzucają gniewne błyski. Skóra oliwkowa więc Serbia się nie musi obawiać o poparzenia słoneczne z którymi borykają się ci z jasną karnacją. Czarne włosy sterczą mu na wszystkie strony co mu dodaje takiej łobuzerii. Ciało Serba pokryte jest bliznami, które zadał mu Turcja. Choć pewnie i nie tylko przez Turcję bo Serb stoczył tych bitew trochę oczywiście z różnymi skutkami. Jest średniego wzrostu(ok 170-175cm), szczupły ale nie jest jakiś słaby, na pewno nie co potrafił wiele razy udowodnić nawet jeśli przegrywał. Chodzi ubrany albo ubrany w swój narodowy strój, albo w mundur do którego ma słabość. Jednak też można go zobaczyć w luźnych strojach zwłaszcza gdy reprezentuje swój kraj w sportowych dyscyplinach.


6. Relacje z innymi państwami:
- Jugosławia – ukochana mamusia. Serbia jest jej kochanym syneczkiem, któremu każda psota i każdy wybryk zwykle uchodziły na sucho. A nawet jeśli dostał karę to i tak nie jakąś ostrą. Mamusia synka rozpuściła xd
- Chorwacja – siostra której napsuł sporo krwi ale i ona nie pozostawała dłużna. W latach 1991-1995 toczyła się między nimi wojna domowa. Ją ostatecznie wygrała Chorwatka. W czasie II wojny współpracowali ze sobą. Wyzywają się drą koty, ale przy obecnej polityce proeuropejskiej ich stosunki muszą być w miarę poprawne. W sumie Chorwacja popiera Serba by ten wszedł do UE
- Czarnogóra – Była żona. I siostra. Odeszła i gwizdnęła morze. Tak Serb bardzo cierpi z tego powodu. To ona przyszła mu z pomocą podczas I i II wojny bałkańskiej. Obecnie ich współpraca układa się bardzo dobrze na szeroką skalę i stosunki polityczne i społeczne także układają się dobrze. Choć troszkę ma mu za złe kwestionowanie języka czarnogórskiego.
- Macedonia – Ukochana młodsza siostra, z którą można się zawsze dogadać. Wyszła w miarę bezkonfliktowo z Jugosławii. Serbia troszkę traktuje dziewczynę z góry ale ją kocha. Macedonia chce uniezależnić swoje cerkwie na co Serb nie chce się zgodzić i to taki jeden problem.
- Słowenia – Jako pierwsza się usamodzielniła i opuściła Jugosławię. Wspiera Serbię finansowo i jego integrację. Ich stosunki są poprawne choć czasem sami Słoweńcy ścierają się w poglądach.
- Bośnia i Hercegowina – Głównie skonfliktowani na podłożu religii i obyczajowości. Z jednej strony prawosławie (Serb) z drugiej islam (BiH) a wiadomo jaki stosunek do innych mają islamiści – uważają wyznawców innych religii za innowierców. Kluczową sprawą w relacjach stanowi fakt, że w latach 90( dokładnie 1994-1996) zostały popełnione zbrodnie przez muzułmańskich Bośniaków na Serbach. Z kolei Serbowie (bośniaccy) zrobili z bośniackimi muzułmanami masakrę w Srebrenicy (1995). Teraz próbują ocieplić trochę te stosunki.
- Kosowo - Samo państwo ogłosiło swoją niepodległość 17 lutego 2008 jako Republika Kosowa, jednak oficjalnie nie jest uznana. Serb po prostu twierdzi ze Kosowo jest jego prawną częścią. Kosowo jest odwiecznym sporem między Albanią a Serbią. Gdyby tak Kosowu przyznać autonomię dla Serbii oznaczało by to utratę tych terenów które by zostały przyznane Albanii zgodnie z chęcią większości. No i Serb musi unormować stosunki z Kosowem, chcąc ubiegać się o członkostwo w UE. Serb nie dostał zgody na to w pierwszym terminie. Jednak Rosja bardzo wspiera Serba z kolei USA (za to go nie cierpimy) jest za niepodległością  Kosowa.
- Wojwodnina –  córeczka. Skombinowana z Węgierką. Serb ją kocha także zezwolił jej na taką autonomię, że posiada ona własnego premiera i prezydenta.
- Rumunia – Sojusznik podczas wojen bałkańskich. Teraz Serb gdy go widzi ma ochotę albo zwiewać gdzie się da albo chodzi z główką czosnku albo z kołkiem. W końcu to wampir! A przynajmniej tak gęgają ludzie. Ale lepiej dmuchać na zimne, prawda? Przezorny ubezpieczony…
- Albania – Tutaj relacje dość zawiłe. Z jednej strony zbrodnie Serbów dokonanych na Albańczykach (chociażby właśnie za I wojny bałkańskiej) z drugiej zbrodnie dokonane przez Albańczyków na Serbach na terenie Kosowa   Serbowie byli wywożeni do Albanii gdzie usuwali im narządy wewnętrzne (książka Carli de Ponte). W czasie II wojny  światowej Albania poparła najpierw Włochów a potem Niemca co też było skutkiem krwawych wojen serbsko-albańskich. Teraz starają się jakoś dogadać, incydenty się zdarzają ale nie na tak masową skalę jak to było wcześniej.
- Bułgaria – Sojusznik podczas I wojny bałkańskiej przeciw Turkowi. Jednak on wywołał II wojnę bałkańską niezadowolony z podziału terenów. W nocy z 29/30 1913 czerwca Bułgaria zaatakował Serba, Serbowi na pomoc przybyła Czarnogóra. Walczyli także przeciw niemu Grecja, Rumunia i Turcja. Bułgaria musiał się poddać. 10 sierpnia podpisano w Bukareszcie pokój. Teraz dogadują się. Taki bro z którym można pogadać
- Węgry – Razem byli w niewoli u Turcji, Serb darzy Węgierkę niechęcią ale tutaj może jest tylko zwykłe darcie kotów, które przy odpowiednich środkach da radę załagodzić. Obecnie Węgierka zamknęła granicę z Serbią aby od Serba nie przychodzili do niej nielegalni emigranci. Postawili(Węgrzy) 4 metrowy mur wzdłuż granicy co Serb przyjął z szokiem. On przecież murów na granicy z Albania i Macedonią nie stawia (z tych krajów do niego napływają nielegalni którzy chcą dostać się do Europy Zachodniej)
- Austria – nie trawi go. Austria za czasów Austro-Węgier wypowiedział mu wojnę kiedy to w Sarajewie został zamordowany arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Serbia się dzielnie bronił i odnosił sukcesy jednak ostatecznie przegrał, nie wytrzymał ofensywy Niemiec, Austro-Węgier i Bułgarii. W 1912 powstała Liga Bałkańska w pewnym stopniu także przeciw Austro-Węgrom.
- Niemcy – Tego pana nie lubimy za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej, Niemcy ustanowił z Serbii państwo marionetkowe pod nazwą Serbia Nedicia i dokonał wiele mordów i innych przestępstw na ludności serbskiej. A obecnie? Przez panią Merkel Serbia nie dostał statusu kandydata do UE w pierwszym terminie.
- Rosja – kuzyn, który pomógł Serbii podczas walki z Austro-Węgrami. W pełni popiera go także jeśli chodzi o Kosowo. Rosja także nie uznał niepodległości Kosowa. Po wojnach bałkańskich kiedy jego wpływy spadły zaczął sobie uzależniać od siebie Serba. Teraz Serbia oczekuje współpracy głównie na podłożu gospodarczym
- Turcja – Serbia był przez niego podbity i długi czas pozostawał pod jego kontrolą gdy ten był Imperium Osmańskim. Uwolnił się od niego na mocy traktaktu berlińskiego, który zapewnił Serbowi niepodległość. Serbia za to odwdzięczył się Turcji pięknym za nadobne podczas I wojny bałkańskiej(w 1912 w październiku), kiedy to wraz z swoimi sojusznikami go pokonał i pokonani Turcy poprosili o rozejm 16 kwietnia(w 1913). Pokój został podpisany 30 maja w Londynie. Teraz ilekroć go widzi ma ochotę mu przywalić, to przez niego te blizny a ten Turas jest jeszcze z tego dumny co mu zrobił, niedoczekanie!
- Grecja – Grecja brał udział razem z Serbią w wojnach bałkańskich, stali po tej samej stronie barykady, w I wojnie bałkańskiej przeciw Turkowi a w II wojnie bałkańskiej przeciw Bułgarii.
- Unia Europejska – Serb stara się o członkostwo choć jednym z warunków uznania kandydatury Serba jest uregulowanie spraw z Kosowem oraz stosunki z Chorwacją oraz ogólnie dobre stosunki z sąsiadami
- Holandia – Holender w 1995 gdy stacjonował w Potočari (holenderskie siły ONZ)stanął wraz z ukraińskimi siłami ONZ po stronie Bośni i Hercegowiny przeciw Republice Serbskiej (Serbom mieszkającym na terenie Bośni)

Podsumowując – biorąc wszystkich Bałkańców mimo że unijna polityka wymaga poprawnych stosunków, dążenia do ich ocieplenia to z drugiej strony tak różnorodność religijna i kulturowa sprawia że Bałkany – w sumie nie tak duży region zawsze będą „kotłem bałkańskim”. Walczące ze sobą narody w latach 90 próbują nawiązać ze sobą poprawne stosunki ale w kotle i tak jest gorąco, jednak jest możliwy wspólny dialog i być może przyszła współpraca (czego się nie zrobi by być w Unii Europejskiej)

7. Dodatkowe informacje:

- zawirowania, które narastały w tak zwanym bałkańskim kotle były bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej
- Jeśli przed Serbem przyznasz się, że nie lubisz piłki nożnej, będzie cię on tak długo zagadywał jaki to wspaniały sport aż przyznasz mu rację
- Serbia za kierownicą – Borze szumiący chroń
- duuużo przeklina
- za czyste zło uważa się Serba ale milczy się jeśli idzie o zbrodnie których ofiarami byli Serbowie, akcja „Oluja” Chorwatów czy zbrodnie Albańczyków popełnionych w Kosowie.
- największy dystrybutor malin na świecie
- Choć okrągły stół niejednokrotnie przewija się przez historię Europy, pierwszym miejscem faktycznych obrad międzynarodowych przy okrągłym stole jest Serbia. Chodzi o miejscowość Karłowice (Sremski Karlovci), gdzie podpisano tak zwany Pokój w Karłowicach kończący wojnę pomiędzy państwami Ligi Świętej a Imperium Osmańskim, co oznaczało koniec ponad dwustupięćdziesięcioletnich walk budzących niepokoje w całej Europie.
- W Serbii znajduje się rzeka, która jest jedną z najkrótszych rzek na całym świecie – nazywa się Vrelo, a jej długość wynosi zaledwie 365 metrów. Z powodu tej specyficznej liczby nazywana jest „rzeką-rokiem” (reka-godina). Mimo swoich niewielkich rozmiarów jej bieg jest bardzo wartki, typowy raczej dla dłuższych rzek – już ze źródła Vrelo wypływa porywistym prądem, aby lada moment spłynąć wodospadem do Driny, dla której stanowi prawobrzeżny dopływ.
- Pierwszą żoną Alberta Einsteina była Serbką, Mileva Marić. W Zurychu studiowała matematykę i fizykę i tam też poznała swojego przyszłego męża. Poślubiła go w 1903 roku, a owocem ich małżeństwa była trójka dzieci. Para naukowców po czasie rozwiodła się; przypuszcza się jednak, że oprócz rodziny łączyły ich też… teorie naukowe. Nie ma pewnych informacji na ten temat, istnieją jednak hipotezy, że wczesne prace Einsteina mogą być pomysłem Milevy.
- Duszan (Duszko) Popov, urodzony w Titlu (dziś jest to teren Serbii, niegdyś – Austro-Węgier), był podwójnym agentem za czasów drugiej wojny światowej. Zatrudniony przez Brytyjczyków przeprowadził się do Londynu, żeby móc prowadzić działania szpiegowskie. Mówi się, że zarówno jego wygląd, jak i odwaga, stały się inspiracją dla Iana Fleminga, twórcy powieści szpiegowskich o Jamesie Bondzie.
- Nikola Tesla - serbski wynalazca ponad 300 wynalazków. Wynalazł między innymi silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, radio (choć to przyznano Marconiemu), baterię słoneczną oraz elektrownię wodną i transformator Tesli

Ta karta postaci należy do mnie i jest na forach: Die Perfekte Hetalia, Hetare oraz Die neue Ordnung. KP z Die neue Ordnung nieznacznie uzupełniłem.
Podpisano: Serbia


"Wyciąg ze smarków mamuta, poprawia krążenie latających dysków na jeziorach północnych."

"Smok smokowi smoczym smokiem smoczkiem smoków i smok-kokiem!"


Ostatnio zmieniony przez Serbia dnia 7/7/2015, 20:36, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Serbia

Liczba postów : 2

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Wietnam on 6/7/2015, 00:30

Dało się domyśleć, że karta była już w ruchu P:
" Rumunia – Sojusznik podczas wojen bałkańskich. Teraz Serb gdy ją/go"
Od jakiegoś czasu w końcu Rumun ma swoją oficjalną wersje~

Brak jeszcze czegoś z regulaminu. Mam nadzieje, że moje późne sprawdzenie karty zostanie wybaczone-
avatar
Wietnam

Liczba postów : 163

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Serbia on 7/7/2015, 20:37

Dobra uzupelnilem xD
avatar
Serbia

Liczba postów : 2

Powrót do góry Go down

Re: Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach