România

Go down

România

Pisanie by Rumunia on 28/1/2014, 00:21

1. Nazwa państwa: Rumunia

2. Imię i nazwisko: Andrei Coțofană

3. Data urodzenia: urodziny obchodzi 1 grudnia na pamiątkę Wielkiego Zjednoczenia Rumunii w 1918 roku, jednak początki państwa sięgają o wiele dalej w głąb historii.

4. Charakter: Do spokojnych dusz Rumunia zdecydowanie nie należy, przez co momentami wydaje się być nieco niezrównoważony. W dodatku przez większość jest uważany za osobę dość irytującą, głównie przez skłonność do krytykowania i wypominania różnych spraw, tak z czystej złośliwości. Nie stroni od kłótni i słownych zaczepek, a czasem zdarza mu się i przejść do rękoczynów. Zwłaszcza, jeśli ma do czynienia z pewną wredną babą... Ale to wcale nie znaczy, że Andrei nie potrafi być miły. Ba, czasem zdarza mu się nawet komuś pomóc. Co prawda rzadko kiedy ze szlachetnych pobudek, bo mimo wszystko na pierwszym miejscu stawia własne dobro, ale jeśli nie ponosi przy tym jakichś kosztów, to czemu nie. Dla osób, które lubi, jest przyjacielski i zawsze znajdzie czas, żeby pogadać.
Jak tę srokę ciągnie go do wszelakich błyskotek i tak jak sroce zdarza mu się czasem coś błyszczącego podprowadzić. Zresztą podprowadza również inne rzeczy, które uda mu się zwinąć, a potem opchnąć na jakimś pchlim targu. Prawdopodobnie przez to przylgnęła do niego łatka złodzieja. Ogólnie Rumun należy do kombinatorów, stara się zawsze korzystać z okazji, jeśli może ona przynieść mu jakieś korzyści. Że różnie to wychodzi, nie jego wina.
Jest też jedną z nielicznych osób, które widzą wszelakie magiczne istoty. Magia jest jego pasją, choć, jak sam zdołał się już nie raz o tym przekonać, niezbyt bezpieczną. Od czasu powieści Stokera Rumunia kojarzy się głównie z wampirami. Fakt, obecności wampirów w swoim kraju Andrei nie zaprzecza, sam też bywa przez co poniektórych uważany za jednego z nich. Przyczyna takiego postrzegana Rumunii zapewne tkwi w jego dość nietypowym wyglądzie. Andrei jest tego świadomy i nie neguje tych plotek, nawet sam często z premedytacją je podtrzymuje. W końcu to świetna zabawa widzieć te wystraszone miny, gdy wyszczerzy zęby. Ostrego słońca unika ze względu na jasną cerę, co akurat jest normalne, ale przez przypadek również przyczynia się do podejrzeń o wampiryzm. Mimo wszystko, coś w tych plotkach jednak być musi, bo Andrei od czasu do czasu czuje ciągoty do krwi, co oczywiście nawet sam przed sobą zwala na anemię.
Gdy się okazało, że jednak nie jest Słowianinem, zaczął ze wzmożoną siłą interesować się Zachodem, a niektóre trendy próbował przenieść na własny grunt, co wyszło niestety dość pokracznie.

5. Wygląd: Andrei jest średniego wzrostu, ma bardzo bladą cerę i jasne, rudawe włosy. Jednak cechą, która najbardziej przykuwa uwagę obserwatora, są czerwone oczy, w których czasem można dostrzec psotne iskierki. I jeszcze jeden, może niezbyt istotny szczegół, na który ludzie jednak zwracają uwagę – mianowicie nieco dłuższe niż u przeciętnego człowieka kły. Czy to zwykła wada zgryzu, czy też odpowiedzialne jest za to co innego, Andrei nie zamierza zdradzić.
Co do ubioru zazwyczaj nie przykłada doń większej uwagi. No chyba, że jest jakaś okazja, kiedy wypadałoby się wykazać elegancją, co jednak nie zawsze Rumunii wychodzi, zważywszy na jego nieco nietypowe poczucie estetyki. Często można go zobaczyć w czerwonym płaszczu sięgającym kolan i małym kapelutku ozdobionym paroma wstążkami.

6. Relacje z innymi państwami:

Austria – za paniczykiem Rumunia raczej nie przepada, w końcu Austria uniemożliwił mu zjednoczenie swoich ziem w XVII wieku. Uraz, może nie tak mocny, jak kiedyś, nadal pozostał.

Bułgaria – można go nazwać przyjacielem, choć nie raz zdarzało im się popaść w konflikt. Problem jest taki, że jak się pokłócą, ciężko jest im się z powrotem pogodzić, bo żaden nie zamierza przeprosić. Mimo to jednak gdzieś tam sympatia do Borysa zawsze się tli, nawet wtedy, gdy zdaje się, że obaj są na siebie śmiertelnie obrażeni.

Francja – od XIX wieku główny wzorzec do naśladowania, jeśli chodzi o kulturę. Rumunia otwarcie docenia jego język i rozwiązania administracyjne, co chyba nieco Francji schlebia. Przynajmniej do momentu, w którym Andrei robi się się zbyt upierdliwy.

Hiszpania – w sumie nic by go z Rumunią nie łączyło, gdyby nie fakt, że Rumuni uparcie starają się zdobyć palmę pierwszeństwa jako najliczniejsza imigracja zarobkowa w Hiszpanii. Cóż, wyprzedzili już Chińczyków, teraz pod względem liczebności są za Marokańczykami.

Polska – ogólnie ich stosunki można nazwać dobrymi. W XVII wieku były między nimi drobne nieporozumienia, jednak odeszły one już w zapomnienie. Jako, że obaj nie przepadają za Rosją, było kwestią czasu, kiedy nawiążą współpracę przeciwko niemu. Ogólnie Rumunia Feliksa lubi, choć nie może przeboleć, że Polska przyjaźni się z taką wiedźmą jak Węgry. Nie jest też w stanie za bardzo zrozumieć, dlaczego Polacy wyzywają się od Rumunów.

Rosja – Rosji to on nienawidzi, co jest w sumie uzasadnione, bo raz się już na rosyjskiej 'pomocy' w odzyskiwaniu niepodległości przejechał.

Węgry – jeśli chodzi o nienawiść, to nienawiści do tej wiedźmy nic nie przebije. Praktycznie odkąd się znają (nie licząc początków tej znajomości, kiedy to jeszcze Węgry nie próbowała mu narzucić swojej kultury i religii), jedno drugie najchętniej by w łyżce wody utopiło. Fakt, że Węgry okazała się być kobietą, wcale sytuacji nie ułatwia, bo baby przecież uderzyć się nie godzi, nieważne jak wredna by nie była. Co nie zmienia faktu, że czasem się Rumun zapomina...

Włochy – skoro jest to rodzina, to powinni ze sobą jak najwięcej przebywać, nie? Andrei jakoś nie potrafi zrozumieć niechęci ze strony Włoch, przez co zdarza im się czasem ze sobą sprzeczać.

7. Dodatkowe informacje:
- Rumunia jest krajem prawosławnym (ponad 80% ludności jest tego wyznania) i zarazem najbardziej religijnym państwem w Europie.
- Rumuni to naród praktyczny , pomysłowy i bezkonfliktowy. Rumun poradzi sobie w każdej sytuacji.
- W Rumunii możemy liczyć na wielką gościnność i szacunek. Tutaj nadal całuje się kobietę w rękę.
- Miejscowość Sapanta, Baia Mare, słynie z kolorowych nagrobków utworzonych z rodzimych obrazów, które reprezentują sceny z życia pochowanych osób, oraz poezji, która osoby te opisuje. Nazywany jest szczęśliwym cmentarzem.
- Dawne wierzenia są w Rumunii wciąż żywe, nadal zdarzają się przypadki 'egzekucji' na wampirach i tym podobne. W wielu miejscach spotkać można mieszkańców w regionalnych strojach, które noszone są nie tylko na potrzeby turystyki, ale dlatego, że folklor jest tam bardzo żywy. Ogólnie pod tym względem kraj ten jest rajem dla etnologów.
- Andrei z wampirami coś wspólnego ma. Na pewno nie jest do końca wampirem, choć posiada wiele wampirzych cech, jednak najważniejszym argumentem potwierdzającej tę teorię jest fakt, iż Rumunii do osobników nieumarłych zdecydowanie zaliczyć się nie da.
- To, że jest niedorobionym wampirem, nie znaczy, że ucieka na widok krzyża, wody święconej czy czosnku, co to, to nie.
- Jest uczulony na srebro.
- Ma raczej słabą głowę, przynajmniej w porównaniu ze Słowianami.

Skośniesymetryczne izotopy kosmologicznie pseudosferują z konforemnie apriorującym przedrelatywistycznym tensorem kontinuum czasowego paralaksy sinusoidalnej peryhelium.
W procesie wirowania frakcjonującego lizatu komórkowego błony retikulum endoplazmatycznego tworzą frakcję mikrosomalną.
avatar
Rumunia

Liczba postów : 46
Skąd : București

Powrót do góry Go down

Re: România

Pisanie by Gość on 28/1/2014, 12:08

Mm. Sprawę z wampiryzmem uznaję tylko na zbieżność wyglądu, a poza tym, jesteś normalną nacją.
Akceptuję.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach