Regulamin.

Go down

Regulamin.

Pisanie by Argentyna on 14/5/2014, 19:26

§1. Postanowienia ogólne.

1. Regulamin to zbiór praw i obowiązków każdego z użytkowników. Wobec regulaminu każdy jest równy, nieważne, czy to Moderator, Administrator, czy zwykły użytkownik.

2. Zabronione jest tworzenie miast i mniejszych obszarów. Dozwolone są jedynie niepodległe państwa, regiony autonomiczne oraz narody, które spełniają poniższe wymagania:
- mają własną, odrębną kulturę;
- własny język (wyjątkiem są narody będące niegdyś koloniami, które nie mają języków etnicznych jako urzędowych);
- miały niepodległość chwilową lub stałą (Czyli w chwili obecnej nie musi dany naród mieć niepodległości);
- naród musi istnieć do dzisiaj (wyjątek stanowią potężne, starożytne kultury, które zniknęły z kart historii przed lub na równi z upadkiem Rzymu, będące matkami i ojcami dzisiejszych narodów).
   
§ 2. System kar i ostrzeżeń.

1. Ostrzeżenie słowne za jednorazowe złamanie jednego bądź dwóch punktów regulaminu.

2. Ban za złamanie więcej, jak dwóch punktów regulaminu oraz w przypadku, gdy upomnienia słowne nie skutkują. Długość banicji waha się od kilku dni do całkowitego usunięcia konta oraz zbanowania numeru IP użytkownika.

§ 3. Nick.

1. Nick to nazwa państwa w języku polskim zaczynająca się, co chyba logiczne, z wielkiej litery.

§ 4.Posty.

1. Każda wypowiedź powinna być rozbudowana (pomijając te w dziale Off-top), lecz nie ma wyznaczonej wymaganej ilości zdań/słów – każdy pisze tyle, ile może/chce/umie. Należy jednak pamiętać o zasadach interpunkcji, ortografii i zwykłej grzeczności.

2. Dozwolone jest obrażanie postaci użytkownika. Za obrazę samego użytkownika można dostać upomnienie słowne bądź bana.

3. Techniczna obróbka posta fabularnego powinna wyglądać następująco:
* Narracja powinna być prowadzona w trzeciej osobie liczby pojedynczej. (On coś zrobił, ona usiadła, on powiedział...)
*  Dialogi mogą być pogrubione, bądź też zaakcentowane jakimś kolorem. (Jednakże nie jest to wymagane, a w przypadku użycia koloru, trzeba się trzymać konkretnie jednej barwy na całą rozgrywkę.) Dialogi muszą być wpisywane pomiędzy dwa myślniki:

- Nie chciałem tego zrobić - powiedział.

* Myśli postaci powinny być zapisane kursywą.

4. Administratorzy i Moderatorzy mogą dowolnie edytować posty użytkowników, gdy uznają, że są one sprzeczne z regulaminem lub nawet je usunąć, nie informując o swoich zamiarach użytkownika. 

§ 5.Podpis.

1. Powinien być jasny, czytelny i co najważniejsze, niezbyt szeroki, tak, by nie naruszał struktury forum. Ważne też, by nie był przesadnie długi.

2. W podpisie zabronione jest umieszczanie treści wulgarnych, nieetycznych, erotycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne.

3. W podpisie zabronione jest umieszczanie jakichkolwiek reklam. A jeśli dotarłeś aż tutaj, na końcu karty postaci umieść: "Wyciąg ze smarków mamuta, poprawia krążenie latających dysków na jeziorach północnych."

§ 6.Avatar.

1. Avatar musi przedstawiać postać, którą dany użytkownik odgrywa. Forma dowolna.

2. Maksymalny rozmiar avatara na forum to: 185px szerokości i 350px wysokości.

3. W avatarze zabronione jest umieszczanie treści wulgarnych, nieetycznych, erotycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne.

§ 7.Konta:

1.Dopuszcza się posiadanie nie więcej niż dwóch kont fabularnych, z czego obie mogą być postaciami kanonicznymi. Przy czym te nie powinny być ze sobą spokrewnione ani posiadać wielu historycznych relacji.

Drugie konto (postać kanoniczną lub własną) można założyć dopiero po upływie miesiąca aktywnej gry na forum. Wiąże się to z bezwzględnym obowiązkiem informowania administracji o zakładaniu/posiadaniu drugiego konta. Nie musicie na forum ogólnym, ale każde znalezione multi o którym admini nie wiedzą, zostanie użytkownikowi zabrane. Na miesiąc postać trafi na listę "wolnych" i ze zmienionym nickiem konto przeczeka u adminów ten okres. Jeśli zgłosi się nowa osoba, chętna grać odebraną postacią, stare konto - będące własnością usera - zostanie skasowane. Jeżeli nie - konto wróci w ręce poprzedniego właściciela.
Admin ma prawo nie zgodzić się co do założenia drugiego konta, jeżeli uzna, że user jest za mało aktywny i nie dopilnuje dwóch.

§ 8.Fabuła:

1. Realia forum Hetare oparte są o mangę Hidekaza Himaruyi "Axis Powers Hetalia". Wprowadzanie elementów z innych książek, mang, filmów etc. jest możliwe tylko i wyłącznie w dziale "Świat snów narodów" lub w trakcie prowadzonych przez administrację lub użytkowników eventów. Czas akcji to współczesność, zezwala się jednak na prowadzenie rozgrywek stricte historycznych za zgodą administracji.

2. Wymagana jest aktywność fabularna każdego z użytkowników, która może przejawiać się zarówno w rozgrywkach postowych, jak i na chatboxie.  W przypadku braku aktywności fabularnej, dane konto może zostać usunięte. Samo wchodzenie i pisanie w dziale Offtop, bądź też prowadzenie luźnych rozmów „za nawiasmi/slashami” między użytkownikami na chatboxie nie wystarczy.

3. Dozwolone jest okresowe pisanie z modyfikatorami (fem!, male! I tym podobne), jednakże trzeba pamiętać, że tego typu rozgrywki dozwolone są tylko na chatboxie przez maksymalnie 5 dni. W przypadku rozgrywki postowej należy poprosić Administrację o zgodę.

4. Sceny erotyczne oraz tzw. masakry na chatboxie należy ocenzurować, pisząc kolorem tła forum.  W przypadku rozgrywki postowej można również użyć koloru tła albo tagu [spoiler]

5. Zabronione są wszelakie cheaty fabularne (nie dotyczy postaci, które kanonicznie np. potrafią posługiwać się magią) Każda postać jest śmiertelna, każda odczuwa rany równie mocno, co normalny człowiek i tak samo ją wszelakie obrażenia upośledzają. W przypadku śmierci, kolejna rozgrywka powinna być odegrana we wcieleniu dziecka. Po tym można wrócić do normalnego wieku postaci.

6. Zabronione jest pisanie w imieniu innych postaci. Każdy ma prawo decydować o własnych reakcjach i czynach.

7. Rozgrywki fabularne prowadzone na chatboxie wliczają się do fabuły ogólnej. Są tak samo ważne, jak rozgrywki postowe.

§ 8.Inne:

1. Na forum wymagane jest napisanie karty postaci według podanych kryteriów, które każdy użytkownik odnajdzie tutaj: LINK . Na napisanie karty postaci przysługuje tydzień.

2. Jakiekolwiek niesnaski na gruncie prywatnym muszą być załatwiane również prywatnie.  W przypadku kłótni na chatboxie czy w offtopie można otrzymać upomnienie lub bana. Jeżeli uważasz to za jasne, na końcu KP dopisz "Smok smokowi smoczym smokiem smoczkiem smoków i smok-kokiem!"

§ 9.Przestrzeń fabularna na chatboxie:

...Jest czymś w rodzaju hotelu. Budynek i okoliczne tereny, które macie do dyspozycji na sb, zostały stworzone przez jaźń globalną wszystkich nacji, oznacza to, że poddane są ich woli. W szafkach znajduje się zawsze to, czego szukasz (nadzy Argentyńczycy także), a całość kompleksu po pewnym czasie wraca do stanu wyjściowego. Sprząta się, naprawia i ogólnie rzecz ujmując - ogarnia. Wejść tu mogą państwa, jak i zwierzęta, które są bardziej wyczulone na zmiany psychiki niż ludzie. Jednakże, ważne dla Was osoby, typu królowie czy bohaterowie narodowi, są w stanie na krótko się pojawić. Lecz cały ich pobyt będzie dlań jedynie zamazanym snem. Jak już było powiedziane, jest to miejsce stworzone niejako przez Was, zatem całe piętro jest Wasze - każde państwo posiada swój pokój, który urządzony jest wedle jego woli. Dodatkowo pokoje wyposażone są w dwie pary drzwi. Jedne prowadzą na korytarz i dalej, do salonu sb, a drugie - do mieszkania danego państwa w jego kraju. Jest to szybka i łatwa metoda podróżowania z jednego krańca świata na drugi.

Argentyna
Frajer

Liczba postów : 555
Skąd : Buenos Aires.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach